خودروهای حمل جوجه یک روزه VEIT

آیا به اختلاف شرایط بین کارخانه جوجه کشی و خودروهای حمل جوجه دقت کرده اید. در حالی که دستگاه های مدرن جوجه کشی و سیستمهای تهویه مطبوع گرانقیمت نصب شده در کارخانه شرایط ایده آلی را برای جوجه کشی و نگهداری جوجه در کارخانه فراهم می کنند، اما به محض اینکه نوبت به حمل جوجه می رسد گوئی که دیگر هیچ شرایط تعریف شده ای برای جوجه در حال حمل وجود ندارد.

درهمین راستا شرکت رایمند رایانه اقدام به ارائه راه حل های جامع برای حمل و نقل جوجه یکروزه نموده است که تضمین کننده حفظ کیفیت جوجه در چرخه حمل و نقل از جوجه کشی تا فارم می باشد  نکات برجسته آن به شرح ذیل است:

نصب برروی انواع شاسی های کامیونت، کامیون و تریلر از ظرفیت 15000 الی 114000.

استفاده از ساندویچ پنلهای استایرو فوم و مواد ضد خوردگی به منظور مقاومت در مقابل ضد عفونی روزانه و همچنین تغییرات دمائی منفی 20 الی مثبت 40.

تهویه و چرخش کافی و متوازن هوا از سقف و کف بصورت فیلتر شده با تنظیم درجه حرارت مربوطه به صورت کاملا اتوماتیک.

گرمایش با گرمای موتور و سرمایش با موتور اضافی.

کنترل و مانیتورینگ مرکزی در کابین راننده.

امکان کنترل دستی همه فرامین در مواقع اضطراری توسط راننده.

و ... .

 

در هچر رطوبت و حرارت تخم مرغ را با دقت یکدهم درجه تنظیم می کنیم ولی در کامیون ....؟

در پارکینگ جوجه از کولر و فن کوئل استفاده می کنیم ولی در خودرو....؟ تهویه هوا در کارخانه تابع شرایط مشخصی است ولی در خودرو اگر هوا خیلی سرد و خیلی گرم بود . . . ؟

راستی اگر موتور اصلی خودرو در هوای خیلی سرد و خیلی گرم از کار افتاد ، چه بلائی سر جوجه ها می آید ؟

 

چه کسی می داند که چه بر سر جوجه ها آمده از موقعیکه از کارخانه خارج تا به فارم برسند ؟

چه کسی تضمین می کند که هوا ، رطوبت و حرارت مناسب به جوجه ها رسیده باشد ؟

چه کسی تضمین می کند که استرس حرارتی به جوجه ها وارد نشده باشد ؟

در مسافتهای بلند بیش از هزار کیلومتر این عوامل بعلت بعد مسافت ، زمان طولانی و اختلاف آب و هوای مبدا و مقصد با شدت بسیار بیشتری تاثیر خواهند گذاشت.

و جالب این است که این سهل انگاری واضح در حالی انجام می گیرد که یکی از حساس ترین دوره های پرورش ، از لحاظ بهره وری همین زمان انتقال جوجه از جوجه کشی تا فارم است. و نقش استرس گرمائی در بهره وری فیزیولوژیکی طیور صنعتی به اثبات رسیده.

آیا در فضای پر رقابت فعلی به منظور دستیابی به بهره وری بالاتر نباید به حمل و نقل مدرن جوجه یکروزه فکر کنیم.

در یک کلام جوجه یکروزه در دوره حمل به همان توجهات ویژه ای احتیاج دارد که در جوجه کشی با آن مواجه است و در صورت مواجهه با شرایط نامطلوب حمل و نقل تاثیر منفی آن بر ادامه دوره رشد و بهره برداری ، اثبات شده و جبران ناپذیر خواهد بود.

 

شرکت رایمند

Picture8